Săptămâna aceasta a fost, din nou, una aglomerată în ceea ce privește activitatea echipelor din cadrul clubului nostru. Cele 3 grupe de juniori au disputat etapele din competițiile în care sunt angrenați, echipa de fete a jucat primul său meci din istorie în Cupa României iar echipa mare a jucat în campionat. Revenind la meciul fetelor, acestea au jucat în primul tur din Cupa României împotriva celor de la ACS Dream Team București. Deși suntem o echipă nou formată, asta nu s-a observat pe teren. Fetele au jucat bine, au dominat jocul prin posesie și atacuri continue la poarta adversă, doar reflexele foarte bune ale portarului de la Dream Team au făcut ca scorul să nu fie mai mare.

Căpitanul echipei, Iuliana Obreja a fost din nou într-o zi de grație: 1 gol și 2 asisturi, asta după ce în etapa trecută de campionat a avut 5 goluri și 5 asisturi! Așteptăm de la ele o nouă victorie în campionat, în deplasarea de la Turnu Severin și un nou meci mare! Puteți revedea golurile fetelor pe canalul nostru de YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=wry-TdCXpZo

Și dacă fetele nu au dezamăgit și au oferit un fotbal de calitate, nici băieții nu s-au lăsat mai prejos cu o zi înainte. În etapa a VIII-a din campionat, pe stadionul Progresul Spartac, Carmen București a primit vizita celor de la Real Crângași. Vremea a fost una perfectă iar în tribună a fost prezent și sărbătoritul acelei zile, Andrei Iordănescu, care a primit și un cadou din partea unui fan înfocat al clubului nostru!

Meciul a început cu atacurile echipei noastre la poarta adversă, Gabby Batchabi, Alexandru Nechita și Kana aveau să rateze câteva ocazii importante până ca același Alexandru Nechita să deschidă scorul cu o execuție superbă, un voleu din prima după o combinație scurtă cu Kana. La pauză s-a intrat cu scorul de 4 – 0 iar repriza secundă a reprezentat un adevărat festival al golurilor, ca în majoritatea partidelor de până acum. Mihai Damaschin, nou sosit la echipă, a înscris la doar 7 secunde după ce a intrat pe teren și a încheiat meciul cu o dublă și un assist iar Alexandru Mustățea, junior promovat de la echipa noastră de tineret a reușit să marcheze și el primul gol pentru echipa mare la meciul său de debut în campionat! Câștigăm cu 13 – 0 pentru a treia oară în acest sezon și urcăm în clasament, pe locul 3, cu cel mai bun atac din campioant și a doua cea mai bună apărare! Fazele din meciul cu Real Crângași pot fi revăzute pe canalul nostru de YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=EvGYExvLPfs&t=51s

În etapa următoare ne deplasăm pe stadionul Aversa pentru a întâlni echipa Victoria București, o echipă cu un start bun de campionat ce a stat până etapa trecută între primele 4 clasate. Se anunță un meci dificil dar suntem convinși că băieții noștri își vor adăuga încă trei puncte în palmares! #unaltfeldeclub