În prima deplasare a sezonului, Carmen București a trecut de Metaloglobus 2 cu scorul de 2-1.  A fost un meci dificil în care echipa noastră a avut mult de tras pentru a se impune. Gazdele au deschis scorul în prima repriză la o lovitură liberă, iar la pauză s-a intrat cu acest scor.

În repriza secundă, elevii lui Adi Matei au fost mult mai ofensivi, ratând câteva ocazii, cea mai mare prin Cristi Flisc. Vitor Pirani a reușit să restabilească egalitatea după un șut la colțul lung de la 18 metri. În minutele de final, Remus Nica a pătruns pe partea dreaptă și a șutat în fața porții, mingea respinsă de portar ajungând la Denis Stângaciu care a înscris simplu din 4 metri.