Vineri, echipa noastră a trecut cu scorul de 3-0 de primul adversar al sezonului, AFC Rapid. După ce în urmă cu 4 săptămâni remizam 2-2 într-un meci amical, echipa condusă de Adi Matei s-a organizat mult mai bine în joc și a reușit să obțină toate cele 3 puncte.

Junior Casinhas a reușit două goluri superbe, primul după o acțiune personală finalizată cu un șut la colțul lung, în timp ce golul 2 a venit după o lovitură liberă ce l-a surprins pe portar.  Acesta a fost scorul la pauză, menținut și de intervenția salvatoare a portarului Voicu.

În repriza secundă, formația noastră a rezistat asaltului oaspeților și a trecut pe lângă majorarea scorului prin Matei, care a ratat singur cu portarul. În minutul 90, Ciprian Nedelcu a risipit orice emoție marcând după o pasă foarte bună venită de la Denis Alecu.